Výstava květin 2017

Tradiční výstava květin Čimelice 2017 se bude konat v areálu zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích - ve dnech 24. až 27. srpna 2017.

Čimelice 2017 plakát 

Proč navštívit výstavu květin v Čimelicích:

  • Jedná se o naprosto unikátní akci, kdy se areál obyčejného zahradnictví během léta přemění na výstavní areál, který za 4 dny navštíví 25 tisíc návštěvníků. Zahradnické prostředí dodává výstavě netradiční atmosféru.

  • Akce je oceňována u odborné i laické veřejnosti. Hodnoceno je zejména kvalitní a umělecké zpracování květinové části výstavy a také široký výběr zahradnických produktů od pěstitelů z celé České republiky.

  • Výstava květin má dlouholetou tradici, která sahá až do 60. let 20. století. Výstavu každé dva roky připravují desítky profesionálů i nadšených amatérů.

  • Na výstavě květin jsou pouze prověření prodejci, kteří nabízejí své produkty z oblasti zahradnictví, květinářství, lidových řemesel i odborné literatury. Prodejci/zahradníci Vám zároveň ochotně poradí či doporučí správný způsob pěstování.

 

Informace

Doprovodný kulturní program

Otevírací doby, vstupné

Doprava a parkování

Tipy pro návštěvníky

Seznam prodejců a vystavovatelů

Mapa areálu

Napsali o nás

 

Svátek milovníků květin na sklonku prázdnin.

V Čimelicích se koncem léta – přesně 24. až 27. srpna sejdou milovníci zahradnického a zahrádkářského oboru.
V areálu zahradnictví Zámecké zahrady v Čimelicích bude pro ně připraveno na 50 aranžovaných expozic v upravených sklenících a fóliovnících. Celkem bude v areálu téměř stovka vystavovatelů a prodejců květin či zahradnického a doplňkového materiálu. Můžete se těšit na spojení výtvarného umění paní Olgy Volfové a květinových vazeb, které vytvoří zkušení floristé. Umělecká expozice „Květinová Poemila Olgy Volfové“ bude doplněna podmanivými verši paní Patákové Boučkové.    Do překvapivě pestrého „Života v trávě“ Vám dá nahlédnout prostřednictvím svých krásných fotografií a našich květin, paní Vendy Štofflová. Jistě zaujmou i fotografie stejné autorky ve vstupní hale, ze kterých jsme vytvořili expozici „Krásy naší přírody v proměnách ročního období“.
Originální obrazy a keramika výtvarnic Evy a Jany Ďurčových bude jádrem další expozice nazvané „Staré časy“. Věřím, že spojení fantazie obou výtvarnic, zajímavých doplňků a květin, bude opět velmi netradiční a působivé. O tom že, řemeslo „kvete“ v každé době, Vás přesvědčí šikovné ruce aranžérů a floristů v expozici „Rozkvetlá řemesla“, s dobovými doplňky z muzea v Rožmitále pod Třemšínem.
Pracovníci zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice se letos pokusí objevit se svými květinami „Romantická zákoutí v Čechách“. Sortiment balkonových květin již roste ve sklenících do krásy a věřím, že se nám ho opět podaří tzv. dobře načasovat.
V dalších expozicích uvidíte opět velké množství rostlin, které připravují zahradníci z Čech i Moravy. Na představení sortimentu gladiol, jiřin, lilií, na vytvoření dekorativních vazeb a osazení květinových expozic, se zpravidla použije na 5 000 kusů řezaných květů, 2 000 ks velkých dekorativních květin a několik tisíc dalších rostlin v menších expozicích i na prodejních stáncích zahradníků.
Většinu vystavovaných rostlin, spolu s dalšími zahradnickými doplňky, osivem, cibulovinami, keramikou, proutěnými doplňky, si mohou návštěvníci v areálu zahradnictví již tradičně zakoupit. Na volné ploše v zahradnictví již nakvétají letničkové louky spolu s dalšími rostlinami.
V přilehlém parku v čimelickém zámku připravuje Klub přátel přírody ve stejném termínu výstavu myslivosti a ochrany přírody s bohatým doprovodným programem. Uvidíte zde lovecké trofeje, obrazy, kroje našich předků, lidová řemesla, fotografie a po úspěchu z minulé výstavy i živá zvířata. Po celou dobu zde budou probíhat soutěže pro děti, promítání filmů o přírodě a hudební představení. Otevřeno bude po celou dobu výstavy.
U sportovní haly můžete posedět u občerstvení s hudbou či navštívit výstavu drobného zvířectva. Ta bude začínat ve čtvrtek 24. srpna od 13:00 hodin. Zde bude probíhat během těchto čtyř dnů i bohatý kulturní program.
Věřím, že pokud bude příjemné počasí, tak 32. ročník tradiční výstavy květin Čimelice 2017 návštěvníky opět nezklame.

Ing. Hana Chvalová, Zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice